Cała chwała dla Jezusa!

„Już jutro rozpoczną się warsztaty muzyczne, organizowane przez działającą przy gdyńskiej parafii św. Mikołaja Wspólnotę „Trójmiejskie Uwielbienie”.

– Zarówno warsztaty, jak i ich koncert finałowy, który odbędzie się w kościele św. Mikołaja, mają jeden cel. W obecności całego Kościoła chcemy oddać cześć i uwielbienie Jezusowi, bo On jest naszym Panem i Królem. Robimy to dla Niego – mówi Krzysztof Szałek, jeden z organizatorów imprezy. – Cała chwała dla Jezusa!

Pozostające pod znakiem muzyki gospel warsztaty rozpoczną się już 3 października. Zajęcia odbywać się będą w Szkole Muzycznej w Gdyni przy ul. bp. Dominika 13A. Poprowadzą je Piotr Nazaruk, dyrygent zespołu TGD, wraz z solistką Kamilą Pałasz. Impreza zakończy się koncertem uwielbienia, który odbędzie się w niedzielę 4 października o godz. 19.15 w gdyńskim kościele św. Mikołaja. Wezmą w nim udział członkowie 20-osobowego składu zespołu TGD oraz uczestnicy warsztatów.

– Mam głęboką nadzieję, że będzie to także z pożytkiem dla uczestniczących w wydarzeniu ludzi. Chodzi o to, by rozwinęli się duchowo i pełniej otworzyli się na łaskę Pana Boga – wyjaśnia K. Szałek. – Nie wolno zakopywać talentów, które Bóg dał. Rozwijając je, można służyć innym. Przede wszystkim chodzi o rozwój duchowy, ale także o kształtowanie muzyczne – tłumaczy. – Poprzez warsztaty chcieliśmy uczcić także 100-lecie istnienia naszej parafii, ponieważ jest to bardzo ważna uroczystość dla wspólnoty.

Zespół TGD (Trzecia Godzina Dnia) to jeden z najbardziej znanych i najdłużej działających zespołów w Polsce wykonujących muzykę z chrześcijańskim przesłaniem. Twórczość TGD, będąca wynikiem łączenia różnych inspiracji i poszukiwania własnego stylu, zaliczana jest do nurtu pop-gospel. Dzisiejsze brzmienie grupy tworzą 20-osobowy chór, zespół instrumentalny i grono solistów.”

ks. Rafał Starkowicz
Gość Gdański