Koncert FISHECLECTIC

Drogie Panie, Drodzy Panowie, przed Wami nowa jakość na polskiej chrześcijańskiej scenie muzycznej. Jestem pewien, że przez ich muzykę będzie się dziać mnóstwo dobra.
Tak na swoim blogu zespół Fisheclectic ocenia Piotr Żyłka – redaktor naczelny serwisu DEON.pl.
Zachęcamy do lektury całego wpisu.

Zespół Fisheclectic tworzą kompozytorzy  Joanna Kupczyńska – wokalistka, autorka tekstów i kompozytorka, liderka zespołu MU 24/7 oraz Łukasz Kupczyński – Wokalista, multiinstrumentalista, kompozytor i muzyk sesyjny od lat współpracujący z zespołem TGD oraz Mate.O akustyczny, grając na skrzypcach elektrycznych i mandolinie. Swoją przygodę muzyczną Łukasz zaczynał jako lider i wokalista zespołów rockowych: El Shaddai i Porcelana . Skomponował muzykę do filmów krótkometrażowych, dokumentalnych i kina offowego, m. in. Pępek, Mały Książę.

W swojej twórczości Fisheclectic porusza temat bliskiej relacji człowieka z Bogiem, z Jezusem.  Muzyka  jest   połączeniem elektroniki z dźwiękami akustycznymi, wymykającym się typowym ramom stylistycznym. To wielowarstwowy kolaż dźwięków,  przypominający serię ruchomych obrazów tworzących jedną opowieść. Poza śpiewem, muzycy w swojej twórczości korzystają z takich instrumentów jak skrzypce elektryczne, mandolina, sitar , trąbka, gitara klasyczna, akustyczna, elektryczna, kontrabas, piano akustyczne i elektryczne, dźwięki otoczenia i odgłosy przyrody.

Serdecznie zapraszamy na koncert!trójmiejskie uwielbienie/Koncert obywa się w ramach IV Rekolekcji dla muzyków./

Wydane albumy:

Płyta  ‘Wejdź’ to 10 przestrzennych i poetyckich utworów skomponowanych przez Asię i Łukasza Kupczyńskich, znanych wcześniej z dwóch płyt uwielbienia MU24/7 („Obyś rozdarł niebiosa i zstąpił” i „W Noc i w Dzień”).  Łukasza Kupczyńskiego można zobaczyć i usłyszeć na plytach TGD i Mate.O Akustyczny (skrzypce i mandolina).
Głównym  tematem płyty  jest miłość Oblubieńca i Oblubienicy. Teksty inspirowane są Pieśnią nad Pieśniami i ukazują duchową  podróż Oblubienicy, która  coraz bardziej odpowiada na miłość Ukochanego.  Słowa i atmosfera płyty wyrażają głębokie pragnienie spotkania się Boga z człowiekiem w miejscu ukrycia.  

Na nowej płyta zespołu Fisheclectic „Biorę Ciebie” znajduje się 13 utworów o nowoczesnym, ciepłym brzmieniu, poświęconych tematyce bliskiej relacji z Bogiem.