Koncert Uwielbienia FindMe+ Boże Ciało 2016, Gdynia

Boże Ciało w Sercu Gdyni.
Wyjątkowy koncert Uwielbienia w plenerze – na placu św. Jana Pawła II .
26 maja godz. 15.00.

Będzie to pełne chwały i mocy wydarzenie, w którym publicznie uwielbimy obecność Żywego Boga w nas, naszych rodzinach i naszym mieście. Scena stanie tuż obok Kolegiaty – miejsca codziennej adoracji Jezusa w Najświętszym Sakramencie – serca Gdyni.

Oprawa koncertu została zaaranżowana specjalnie na tę okazję przez profesjonalnych muzyków wywodzących się z Gdyni i Trójmiasta. W muzycznym uwielbieniu poprowadzi nas trójka wspaniałych solistów –  Tomasz Więcek z Teatru Muzycznego w Gdyni, Paulina Grochowska z zespołu Kanaan oraz Magdalena Otczyk z Trójmiejskiego Uwielbienia, towarzyszyć im będzie 7 instrumentalistów oraz 9 osobowy chór.

Pragniemy by koncert był czasem wzajemnego ubogacania, modlitwy, niezwykłego doświadczenia Bożej obecności oraz pięknym świadectwem dla wszystkim mieszkańców Gdyni.

Find Me+ J 6,56

 Szczegóły na: http://findme-in-gdynia.pl/

Zaprasza Trójmiejskie Uwielbienie, Domowy Kościół, Fundacja Ruchu Światło-Życie, Katolicka Szkoła Podstawowa im. Św. Rodziny, Parafia NMP w Gdyni.


Relacja z koncertu

 „Poruszeni przez słowo”

Żywiołowa muzyka i śpiew uwielbienia, słowa Pisma Świętego przeplatane świadectwami, katecheza oraz modlitwa spontaniczna – to wszystko stało się udziałem ponad tysiąca uczestników koncertu, który odbył się 26 maja w Gdyni.

– Spotykamy się tutaj, gdzie codziennie można adorować Jezusa wystawionego w Najświętszym Sakramencie. To idealne miejsce na koncert w dniu Bożego Ciała – mówił jeden z prowadzących podczas koncertu ewangelizacyjnego na placu przed gdyńską kolegiatą.

– Uwierzyć to znaczy być poruszonym przez słowo. Także dzisiaj, być może podczas tego koncertu albo podczas czytania słowa Bożego, ktoś zostanie poruszony i to pogłębi jego wiarę. Zostanie wyrwany ze swojego sposobu myślenia i ze starego sposobu życia do czegoś nowego – mówił w katechezie ks. Jacek Socha, proboszcz parafii św. Mikołaja, przy której działa Wspólnota „Trójmiejskie Uwielbienie”.

Kapłan w swoim słowie nawiązał do ewangelicznej sceny powołania celnika Mateusza. – Jezus wyrwał go ze starego życia nawet nie przez słowo, ale samo spojrzenie. Jeden z ojców Kościoła napisał, że Mateusz był zjawiskowy dla Jezusa, mimo że karmił się na co dzień chlebem pogardy. Bóg poprzez swoje spojrzenie chce także nas wyrwać z takich sytuacji, kiedy gardzimy sobą i swoim życiem – tłumaczył.

– To było niesamowite doświadczenie, które przeżywam jeszcze w tej chwili całym sobą. Ludzie pięknie się modlili. Jestem szczęśliwy także dlatego, że udało się nam zebrać świetnych muzyków – mówił po koncercie Mateusz Otczyk, główny organizator wydarzenia.

– Jestem tu z powodu wewnętrznej potrzeby znalezienia Boga wśród ludzi. Czuję tu wiatr Ducha Świętego, który jest między ludźmi i przynosi radość – mówi Agnieszka, która na koncert przybyła razem z mężem i dziećmi. – Ten koncert to także możliwość do dawania świadectwa. Myślę, że muzyka sprawia, iż ludzie się otwierają. Łagodniejemy i wówczas łatwiej jest dotrzeć do człowieka. Ta muzyka jest porywająca – cieszy się. – Czuć było także wielki profesjonalizm wykonawców.

– „Find Me” to inicjatywa ewangelizacyjna podobna do wielu innych odbywających się w Polsce – podkreślał już po koncercie ks. Socha. – Gdynia z inicjatywy osób świeckich doczekała się koncertu ewangelizacyjnego. Stało się to przede wszystkim dzięki członkom Wspólnoty „Trójmiejskie Uwielbienie”. Oni nie tylko formują się w tej wspólnocie, ale także chcą ewangelizować przez muzykę – wyjaśnia ks. Jacek. – Mam nadzieję, że był to pierwszy z długiej serii koncertów, które odbywać się będą w Gdyni w Boże Ciało.

FOTOGALERIA

ks. Rafał Starkowicz
Gość Niedzielny


 

Dzień Bożego Ciała jest bogaty w różne muzyczne formy ewangelizacji, co nas niezwykle cieszy, dlatego tym którym bliżej do Rumi lub Gdańska polecamy również dwa inne wspaniałe koncerty:
1. Koncert Uwielbienia Bogu Chwała –  Rumia godz. 18.00: http://www.bogu-chwala.pl/
2. Koncert Zespołu Kanaan – Katolicy na ulicy – Gdańsk godz. 19.00: http://www.katolicynaulicy.pl/


Polecamy wam gorąco udostępnianie i dzielenie się z innymi informacjami o koncertach, abyśmy mogli w jak największym gronie wspólnie uwielbiać i dać piękne świadectwo żywej wiary. Do zobaczenia!

trójmiejskie uwielbienie