Koncert FISHECLECTIC_luty 2016

FB_IMG_1452845204735

„- Niech to będzie dla nas czas zbliżenia się do Pana Boga. Stańmy przed Nim twarzą w twarz, serce do serca. Rozkoszujmy się Jego obecnością – mówiła podczas koncertu wokalistka Joanna Kupczyńska.

W kościele pw. św. Mikołaja w Gdyni wystąpił zespół Fisheclectic. Tworzą go Joanna Kupczyńska – wokalistka, autorka tekstów i kompozytorka oraz Łukasz Kupczyński – wokalista, multiinstrumentalista, kompozytor i muzyk sesyjny od lat współpracujący z zespołem TGD. W swojej twórczości Fisheclectic porusza temat bliskiej relacji człowieka z Bogiem.

Muzyka jest połączeniem elektroniki z dźwiękami akustycznymi, wymykającym się typowym ramom stylistycznym. To wielowarstwowy kolaż dźwięków, przypominający serię ruchomych obrazów tworzących jedną opowieść. Poza śpiewem, muzycy w swojej twórczości korzystają z takich instrumentów, jak: skrzypce elektryczne, mandolina, sitar, trąbka, gitara klasyczna, akustyczna, elektryczna, kontrabas, pianino akustyczne i elektryczne, dźwięki otoczenia i odgłosy przyrody.

Koncert odbył się w ramach IV Rekolekcji dla muzyków (5-7 lutego), zorganizowanych przez Wspólnotę „Trójmiejskie Uwielbienie”, zrzeszającą muzyków profesjonalistów i amatorów.

– Podczas rekolekcji był czas na wspólną modlitwę, muzykowanie, poszerzenie wiedzy i integrację – mówi ks. Jan Minkiewicz, duszpasterz i opiekun „Trójmiejskiego Uwielbienia”. – Przyjechali do nas artyści z całej Polski, nie tylko związani z tzw. muzyką chrześcijańską. Rekolekcje stały się okazją do wymiany doświadczeń życiowych, duchowych i muzycznych pomiędzy ludźmi z różnych środowisk.”

Jan Hlebowicz
Gość Gdański

Fotorelacja z koncertu!

er 058 lr copy

FISHECLECTIC

Drogie Panie, Drodzy Panowie, przed Wami nowa jakość na polskiej chrześcijańskiej scenie muzycznej. Jestem pewien, że przez ich muzykę będzie się dziać mnóstwo dobra.
Tak na swoim blogu zespół Fisheclectic ocenia Piotr Żyłka – redaktor naczelny serwisu DEON.pl.
Zachęcamy do lektury całego wpisu.

W swojej twórczości Fisheclectic porusza temat bliskiej relacji człowieka z Bogiem, z Jezusem.  Muzyka  jest   połączeniem elektroniki z dźwiękami akustycznymi, wymykającym się typowym ramom stylistycznym. To wielowarstwowy kolaż dźwięków,  przypominający serię ruchomych obrazów tworzących jedną opowieść. Poza śpiewem, muzycy w swojej twórczości korzystają z takich instrumentów jak skrzypce elektryczne, mandolina, sitar , trąbka, gitara klasyczna, akustyczna, elektryczna, kontrabas, piano akustyczne i elektryczne, dźwięki otoczenia i odgłosy przyrody.

Wydane albumy:

Płyta  ‘Wejdź’ to 10 przestrzennych i poetyckich utworów skomponowanych przez Asię i Łukasza Kupczyńskich, znanych wcześniej z dwóch płyt uwielbienia MU24/7 („Obyś rozdarł niebiosa i zstąpił” i „W Noc i w Dzień”).  Łukasza Kupczyńskiego można zobaczyć i usłyszeć na plytach TGD i Mate.O Akustyczny (skrzypce i mandolina).
Głównym  tematem płyty  jest miłość Oblubieńca i Oblubienicy. Teksty inspirowane są Pieśnią nad Pieśniami i ukazują duchową  podróż Oblubienicy, która  coraz bardziej odpowiada na miłość Ukochanego.  Słowa i atmosfera płyty wyrażają głębokie pragnienie spotkania się Boga z człowiekiem w miejscu ukrycia.  

Na nowej płyta zespołu Fisheclectic „Biorę Ciebie” znajduje się 13 utworów o nowoczesnym, ciepłym brzmieniu, poświęconych tematyce bliskiej relacji z Bogiem.

 —

trójmiejskie uwielbienie