Śpiew i łzy uwielbienia

„Ponad 2 tys. słuchaczy zgromadził 4 października koncert uwielbienia, który odbył się w gdyńskim kościele św. Mikołaja.

Impreza była zwieńczeniem dwudniowych muzycznych warsztatów gospel, które zorganizowała działająca przy parafii Wspólnota „Trójmiejskie Uwielbienie”. Na scenie wystąpiło ponad 200 śpiewaków-uczestników warsztatów oraz muzycy i soliści ze znanego w Polsce zespołu TGD. Nie wszyscy chętni zmieścili się we wnętrzu kościoła. Część z nich uczestniczyła w koncercie stojąc w otwartych drzwiach świątyni.

– Widać, że było to wydarzenie bardzo ważne dla wielu ludzi. Przyszli nie tylko, żeby posłuchać, ale uwielbić Pana Boga i powiedzieć Mu, że jest Królem – mówi Krzysztof Szałek, jeden z organizatorów. – Tyle łez wzruszenia, ile tutaj popłynęło, dawno nie widziałem. Ja sam doświadczyłem niezwykłych przeżyć, zarówno pod względem muzycznym, jak i duchowym. Jestem muzykiem, byłem na wielu koncertach, ale nigdy czegoś takiego nie przeżyłem – dodaje.

– To były najlepsze warsztaty, spośród tych, które prowadziłem. Jesteście najlepszym chórem warsztatowym. Nie spotkałem się z tak utalentowaną muzycznie i otwartą duchowo grupą – podkreślał podczas koncertu prowadzący warsztaty Piotr Nazaruk, dyrygent zespołu TGD.

– Bardzo cieszymy się z tego, że nasza inicjatywa spotkała się z tak dobrym odbiorem. Że cała ta praca włożona w przygotowanie przedsięwzięcia nie poszła na marne – podkreśla Krzysztof Szałek.

– Tu naprawdę można było poczuć obecność Boga – stwierdza Magda, jedna z uczestniczek koncertu. – Nie przeszkadzał mi ani ścisk, ani to, że z czasem w kościele zrobiło się dość ciepło. Przyszłam tutaj, bo znam piosenki zespołu TGD. Chętnie śpiewamy je na pielgrzymce na Jasną Górę. Chciałam usłyszeć je w oryginale. I nie zawiodłam się. Było to wyjątkowe przeżycie – dodaje.”

ks. Rafał Starkowicz
Gość Gdański

Wspaniała fotorelacja Michała Chojnowskiego!

TGD-TU-038