Stańmy przed Nim twarzą w twarz

– Niech to będzie dla nas czas zbliżenia się do Pana Boga. Stańmy przed Nim twarzą w twarz, serce do serca. Rozkoszujmy się Jego obecnością – mówiła podczas koncertu wokalistka Joanna Kupczyńska.

W kościele pw. św. Mikołaja w Gdyni wystąpił zespół Fisheclectic. Tworzą go Joanna Kupczyńska – wokalistka, autorka tekstów i kompozytorka oraz Łukasz Kupczyński – wokalista, multiinstrumentalista, kompozytor i muzyk sesyjny od lat współpracujący z zespołem TGD. W swojej twórczości Fisheclectic porusza temat bliskiej relacji człowieka z Bogiem.

Muzyka jest połączeniem elektroniki z dźwiękami akustycznymi, wymykającym się typowym ramom stylistycznym. To wielowarstwowy kolaż dźwięków, przypominający serię ruchomych obrazów tworzących jedną opowieść. Poza śpiewem, muzycy w swojej twórczości korzystają z takich instrumentów, jak: skrzypce elektryczne, mandolina, sitar, trąbka, gitara klasyczna, akustyczna, elektryczna, kontrabas, pianino akustyczne i elektryczne, dźwięki otoczenia i odgłosy przyrody.

Koncert odbył się w ramach rekolekcji dla muzyków (5-7 lutego), zorganizowanych przez Wspólnotę „Trójmiejskie Uwielbienie”, zrzeszającą muzyków profesjonalistów i amatorów.

– Podczas rekolekcji był czas na wspólną modlitwę, muzykowanie, poszerzenie wiedzy i integrację – mówi ks. Jan Minkiewicz, duszpasterz i opiekun „Trójmiejskiego Uwielbienia”. – Przyjechali do nas artyści z całej Polski, nie tylko związani z tzw. muzyką chrześcijańską. Rekolekcje stały się okazją do wymiany doświadczeń życiowych, duchowych i muzycznych pomiędzy ludźmi z różnych środowisk.

FOTOGALERIE:

             IV Rekolekcje dla muzyków                                                         Koncert Fisheclectic

          IMG_1060-29IV RDM97

—————————————————————————————————————-

Jan Hlebowicz
Gość Gdański