Wielka kumulacja… uwielbienia

„- Muzyka zbliża do Pana Boga, wydostaje na zewnątrz to, co nam w duszy gra. Dzięki niej otwieramy się na działanie Ducha Świętego – mówi Krzysztof Szałek ze Wspólnoty „Trójmiejskie Uwielbienie”.

W kościele pw. św. Mikołaja w Gdyni 22 listopada odbył się koncert „Wielka kumulacja”, przygotowany przez „Trójmiejskie Uwielbienie”, wspólnotę modlitewno-muzyczną zrzeszającą muzyków profesjonalistów i amatorów.

– „Wielka kumulacja” to nic innego jak koncert uwielbienia z okazji wspomnienia św. Cecylii, patronki śpiewaków i muzyków, oraz uroczystości Chrystusa Króla. Jest to również „kumulacja” na jednej scenie osób śpiewających, pochodzących z różnych trójmiejskich środowisk i wspólnot oraz uczestniczących w ostatnich warsztatach gospel. To także „kumulacja” przygotowań do Światowych Dni Młodzieży, które zbliżają się wielkimi krokami – wyjaśnia Krzysztof Szałek, członek wspólnoty.

Muzycy – kilkudziesięcioosobowy chór oraz instrumentaliści – uwielbiali Boga głównie utworami zespołów Hillsong i TGD. Pojawił się także hymn ŚDM.

– To muzyka z wielkim rozmachem, z dużą liczbą prób, ogromnym zaangażowaniem ze strony wielu osób. Całe to przedsięwzięcie to miesiące ciężkiej pracy. Ci muzycy to więcej niż zespół. To prawdziwa wspólnota, której członkowie gromadzą się na spotkaniach formacyjnych i modlitewnych – podkreśla ks. Jan Minkiewicz, duszpasterz i opiekun wspólnoty.”

FOTOGALERIA:

WK 029

Jan Hlebowicz
Gość Gdański